kierowca

i

Autor: pixabay

WORD Kalisz

Jechali po alkoholu albo narkotykach - teraz muszą wziąć udział w kursie reedukacyjnym w kaliskim WORD

2024-05-08 9:24

Nietrzeźwi kierowcy na kursach reedukacyjnych. A także ci, którzy za kierownicę siedli pod wpływem narkotyków. Takich osób w ubiegłym roku Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu przeszkolił blisko pół tysiąca.

Coraz więcej kierowców z regionu kierowanych na kursy reedukacyjne. Jest to obowiązkowe dla tych, którzy wsiedli za kółko - po alkoholu albo narkotykach. W ubiegłym roku takich osób było prawie pół tysiąca. I to - niestety jest rekord - mówi Sławomir Chrzanowski, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kaliszu.

Niestety trzeba powiedzieć, że tych kursów bardzo dużo prowadzimy. W poprzednim roku padł pewien rekord, bo to były 32 kursy, w któych udział wzięło 472 uczestników. To by świadczyło o tym, że bardzo dużo osób w dalszym ciągu jeździ po alkoholu czy narkotykach. To jest naprawdę bardzo duży kłopot. 

Na kurs kieruje starosta. Kierowca ma miesiąc od daty skierowania, by go skończyć. Szkolenie kosztuje 500 zł. Kaliski WORD jeszcze w maju przeprowadzi trzy takie szkolenia.

Sonda
Czy pijani kierowcy powinni tracić samochód?