szpital

i

Autor: pixabay

tragedia

Krotoszyn. Dlaczego 28-latka zmarła po cesarskim cięciu?

2023-12-15 10:17

Wyniki sekcji zwłok kobiety będą kluczowe. Prokurator wyjaśnia okoliczności śmierci 28-letniej Ukrainki, która zmarła w szpitalu w Krotoszynie. Kobieta była w ciąży. Zmarła po cesarskim cięciu. Chłopiec, którego urodziła jest na neonatologii w Ostrowie.

Śledztwo jest na wstępnym etapie.

Wiadomo, że kobieta trafiła do szpitala w miniony poniedziałek. Już wtedy nie było z nią dobrze.

Z tych ustaleń, które zostały poczynione wynika, iż 28-letnia obywatelka Ukrainy, w dniu 11 grudnia zgłosiła się do szpitala będąc w ciąży. Jaj stan był trudny i pogarszał się, dlatego podjęta została decyzja o porodzie za pomocą cesarskiego cięcia. Dziecko zostało przewiezione do ostrowskiego szpitala o wyższym stopniu referencyjności, gdzie aktualnie udzielana jest mu pomoc medyczna.

Mówi nam Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. I dodaje, że w ramach postępowania zabezpieczono już dokumentację medyczną ze szpitala w Krotoszynie, ale na tym nie koniec.

Przesłuchani zostaną świadkowie, musi zostać także zabezpieczona dokumentacja medyczna z przebiegu ciąży u 28-latki. W tej chwili nic więcej nie można powiedzieć. Ważne będą wyniki sekcji zwłok kobiety. Dopiero o informacji od biegłych będzie możliwa ocena tego, co się wydarzyło.

Dziecko trafiło na neonatologię do szpitala w Ostrowie.

Stan chłopca lekarze określają jako średni. Ale nie udzielają szczegółowych informacji.

Sekcja zwłok kobiety ma odbyć się w poniedziałek w Zakładzie Medycyny Sądowej w Poznaniu.

Quiz. Zima w PRL

Pytanie 1 z 12
Jak nie było sanek, to z górki najlepiej zjeżdżało się na:
Źródło: Krotoszyn. Dlaczego 28-latka zmarła po cesarskim cięciu?