SOR w Krotoszynie - dezynefkcja i kwarantanna przez pacjenta z koronawirusem

i

Autor: fot. pixabay, zdjęcie ilustracyjne

Krotoszyn: 7 pracowników SOR na kwarantannie po kontakcie z zarażonym pacjentem

2020-03-16 14:19

Siedmiu pracowników Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Krotoszynie na kwarantannie przez pacjenta z koronawirusem. 85-letni mężczyzna jest pierwszą osobą z naszego regionu, u której potwierdzono obecność niebezpiecznego wirusa. Leczony jest na oddziale zakaźnym szpitala w Kaliszu, gdzie trafił w sobotę wieczorem

Pacjent z dusznościami najpierw  karetką trafił na SOR w Krotoszynie. I dopiero tam się okazało, że miał kontakt z osobą, która wróciła z zagranicy. Wcześniej nikt tego w wywiadzie nie powiedział.
Dlatego cały SOR i karetka, którą pacjent był przewożony, zostały zdezynfekowane. A personel, który miał kontakt z chorym - ma dwutygodniową kwarantannę i przez ten czas nie może wrócić do pracy. To siedem osób. Szpitalny Oddział Ratunkowy w Krotoszynie dziś pracuje już normalnie.

Służby cały czas apelują o to, by od razu podawać wszelkie informacje na temat kontaktów z osobami, które były zagranicą lub miały kontakt z takimi lub też zarażonymi niebezpiecznym wirusem. To kluczowe dla bezpieczeństwa i zdrowia zarówno pacjentów, jak lekarzy, ratowników i pielęgniarek.

Obecnie w Wielkopolsce jest dziesięć osób zarażonych koronawirusem. Jedna pacjentka zmarła.
Ponadto 60 osób jest w szpitalach, objętych jest kwarantanną jest około 400 osób, a ponad 1,5 tysiąca pozostaje w nadzorze epidemiologicznym.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE