Kolejni zarażeni w szpitalu w Krotoszynie

i

Autor: fot. pixabay, ilustracyjne

Krotoszyn: 11 kolejnych osób z koronawirusem w miejscowym szpitalu

2020-04-02 13:19

Kolejni chorzy w szpitalu w Krotoszynie. To 11 osób: pacjenci i personel medyczny oddziału wewnętrznego. Oddział zamknięto w miniony wtorek po tym, jak okazało się, że 8 pacjentów ma COVID-19. Podejrzenie zakażenia pojawiło się, gdy u wszystkich wystąpiła wysoka gorączka. Jedna z pacjentek zmarła.

Pobrano próbki. Wyniki właśnie wróciły. Koronawirusa potwierdzono u sześciu pacjentów i pięciu osób z personelu medycznego.


— Badania wykazały, że z 12 chorych pacjentów, sześciu ma wyniki pozytywne na obecność koronawirusa. Oni będą dziś przekazywani do oddziału zakaźnego szpitala w Poznaniu. Natomiast jeśli chodzi o personel, to na oddziale znajduje się 10 osób, połowa z nich ma stwierdzonego koronawirusa. To są cztery pielęgniarki i jedna salowa — mówi rzecznik prasowy krotoszyńskiego szpitala Sławomir Pałasz.

Na razie nie wiadomo, gdzie jest źródło tego zakażenia.

Pozostałe oddziały w szpitalu w Krotoszynie funkcjonują normalnie. Łącznie wśród mieszkańców powiatu krotoszyńskiego COVID -19 potwierdzono u 33 osób. To najwięcej w południowej części Wielkopolski.