Koźminek. Okradł myjnię i to dwukrotnie. Teraz musi liczyć się z konsekwencjami

i

Autor: mraj zdj. archiwalne

SPRAWA KRYMINALNA

Koźminek. Okradł myjnię i to dwukrotnie. Teraz musi liczyć się z konsekwencjami

2024-01-05 11:41

Nawet do 10 lat więzienia grozi 26-letniemu mieszkańcowi powiatu kaliskiego, który dokonał kradzieży z włamaniem. Mężczyzna okradł tę samą myjnię samoobsługową i to dwukrotnie. Do zdarzenia doszło pod koniec grudnia ubiegłego roku w Koźminku.

Do pierwszej kradzieży z włamaniem doszło w nocy z 29 na 30 grudnia 2023 r. Nieznany sprawca uszkodził panel sterujący płatnościami i zabrał znajdującą się wewnątrz gotówkę. Po raz drugi ten sam sprawca pojawił się na terenie myjni 30 grudnia, rano. Mężczyzna uszkodził drugi z zamontowanych tam paneli i ukradł znajdujący się wewnątrz urządzenia bilon.

Łącznie łupem sprawcy padły monety o wartości blisko 1000 złotych. Jednak wartość uszkodzonych urządzeń znacznie przewyższała kwotę skradzionej sumy pieniędzy. Całkowite straty oszacowane przez pokrzywdzonego wyniosły 11 tys. złotych – informuje podkom. Anna Jaworska-Wojnicz, rzeczniczka kaliskich policjantów.

Policjanci szybko wytypowali sprawcę. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. 26-latek odpowie za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Quiz z wiedzy ogólnej. Dorośli wymiękają, a licealiści wymiatają. Nie wypada zdobyć mniej niż 8 punktów

Pytanie 1 z 10
Ile wynosi pierwiastek drugiego stopnia z liczby 1?