Koronawirus nie odpuszcza! 75 nowych zakażeń w Wielkopolsce. W kraju 757

i

Autor: pixabay

Koronawirus nie odpuszcza! 75 nowych zakażeń w Wielkopolsce. W kraju 757

2020-09-18 11:50

757 w kraju. 75 w Wielkopolsce. Takie są najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia dotyczące zakażeń koronawirusem. Zmarło też 17 kolejnych osób, w tym 68-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego.

Najwięcej, bo aż TRZYDZIEŚCI nowych zakażeń jest w powiecie gostyńskim. Kilku chorych przebywa w DPS w Rogowo, pozostali są izolowani w domach. Osiem kolejnych przypadków ma powiat poznański, siedem krotoszyński, sześć gnieźnieński. Po pięć jest w leszczyńskim i wolsztyńskim.  Cztery nowe zakażenia pojawiły się w powiecie tureckim. Trzy w powiecie  ostrowskim. Po jednym przypadku odnotowano w powiecie szamotulskim, ostrzeszowskim, międzychodzkim, słupeckim, średzkim, obornickim oraz w Lesznie.

Siedem osób przebywa w Szpitalu w Poznaniu i Gnieźnie. Sześć jest izolowanych w Centrum Rehabilitacji oraz Hotelu Ikar. Reszta jest izolowana w domach. Wśród chorych jest jedno dziecko. Pozostali mają od 22 do 91 lat.

Od początku pandemii w Wielkopolsce odnotowano 6573 przypadki zakażeń koronawirusem, z czego 846 to przypadki aktywne. 250 osób zmarło, a 5477 wyzdrowiało.

Liczba zakażonych koronawirusem w kraju przekroczyła 77 tysięcy. Zmarło 2270 osób.

koronawirus

i

Autor: Ministerstwo Zdrowia/Fb
Jak działa krwiodawstwo?