OGNIK

i

Autor: OKL Gołuchów

Konkurs

Konik polski z Gołuchowa ma już imię! OKL rozstrzygnął konkurs

2024-06-18 11:27

To Ognik! Imię wybrane. Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie koło Kalisza rozstrzygnął właśnie konkurs na imię dla konika polskiego. Źrebak urodził się w kwietniu i do tej pory nie miał imienia.

Urodził się w kwietniu - a teraz przeszedł czas, by nadać mu imię. Zaglądamy do Pokazowej Zagrody Zwierząt w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie. Dwa miesiące temu na świat przyszedł tam konik polski. Źrebak do tej pory nie miał imienia. OKL więc ogłosił konkurs na imię dla zwierzęcia i wpłynęła lawina zgłoszeń. Było prawie 300 propozycji. Każda zaczynała się na literę "O". Wygrało imię, które nadesłała Hanna Kucharska. Konik od teraz nazywa się OGNIK.

Konik urodził się 3 kwietnia 2024 roku i od dziś nosi imię Ognik, które zostanie uwiecznione na pamiątkowej tablicy w Pokazowej Zagrodzie Zwierząt. Autorka odbierze nagrodę podczas drugiego dnia Festiwalu Lasu, 23 czerwca - informuje OKL.

Celem konkursu było propagowanie gatunku konika polskiego. Jego przodkiem był tarpan - dziki koń występujący dawnej na terenach Polski, obecnie gatunek wymarły.

OGNIK

i

Autor: OKL Gołuchów
OGNIK

i

Autor: OKL Gołuchów
OGNIK

i

Autor: OKL Gołuchów
Sonda
Podoba ci się imię OGNIK?