Kalisz. Za szybko i bez prawa jazdy. Kolejny nieodpowiedzialny kierowca w rękach policjantów

i

Autor: mraj zdj. archiwalne

POLICJA

Kalisz. Za szybko i bez prawa jazdy. Kolejny nieodpowiedzialny kierowca w rękach policjantów

2024-04-11 12:55

Za szybko i bez prawa jazdy. Kolejny nieodpowiedzialny kierowca wpadł w ręce policjantów z Kalisza. w miejscu gdzie obowiązuje 50 km/h miał na liczniku o 24 km/h za dużo. To nie jedyne jego przewinienie. 49-latek nie posiada prawa jazdy.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego codziennie kontrolują prędkość z jaką poruszają się kierowcy. Tym razem na celowniku ręcznego miernika prędkości znalazł się osobowy volkswagen.

Kierowca tego pojazdu w Kaliszu, w miejscu gdzie prędkość ograniczona jest do 50 km/h, jechał z prędkością 74 km/h. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę VW, który zignorował obowiązujące przepisy. Za kierownicą auta siedział 49-letni mieszkaniec Kalisza. W trakcie kontroli okazało się, że kierowca nie posiada prawa jazdy – informuje podkom. Anna Jaworska-Wojnicz, rzeczniczka kaliskich policjantów.

Nieodpowiedzialny kierowca musi liczyć się z konsekwencjami.

W związku z popełnionym wykroczeniem, tj. przekroczeniem dozwolonej prędkości o 24 km/h policjanci nałożyli na kierowcę volkswagena mandat karny w wysokości 300 zł. oraz 5 punktów karnych. Dodatkowo mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za prowadzenie pojazdu bez wymaganych uprawnień. Zgodnie z przepisami, które weszły w życie ponad dwa lata temu, w tego typu przypadkach policjanci sporządzają wniosek o ukaranie, który zostaje przekazany do sądu – dodaje policjantka.

Funkcjonariusze przypominają, że osoba, która wsiadła za kierownicę pomimo braku uprawnień musi liczyć się z grzywną od 1500 do nawet 30 000 złotych. Obowiązkowo orzekany jest też zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

QUIZ. Sprawdź, ile pamiętasz z egzaminu na prawo jazdy. Nie zdobyć 9/10 to obciach!

Pytanie 1 z 10
Światła mijania to inaczej światła: