polcija

i

Autor: BŹ

wypadek

Ostrów. Ranny dziennikarz. Policja szuka sprawcy wypadku i świadków!

2024-04-10 5:53

To miało być czerwone lub bordowe auto osobowe. Kierowca potrącił rowerzystę i uciekł. Ofiara ma m.in. połamane żebra. Policja w Ostrowie Wielkopolskim szuka świadków wypadku, do którego doszło we wtorkowe popołudnie na ulice Kamiennej w podostrowskim Wysocku Wielkim.

Poszkodowany rowerzysta to dziennikarz TVP Poznań.

- Nasz redakcyjny kolega Krzysztof Czub turystycznie jechał rowerem ul. Kamienną z Wysocka Wielkiego w kierunku Ostrowa Wielkopolskiego, kiedy z dużą siłą uderzył go samochód.  Uderzenie rzuciło go na zaparkowany obok inny samochód i doprowadziło do wielu złamań, w tym żeber. Sprawca wypadku nawet się nie zatrzymał. Pomocy udzielili mu inni świadkowie tego zdarzenia. Rannego karetka zabrała do szpitala w Ostrowie – czytamy na portalu poznan.tvp.pl.

Do wypadku doszło we wtorek około 16.30. Kierowca uciekł. Policja poszukuje nie tylko sprawcy, ale też świadków zdarzenia.

- Świadków tego zdarzenia oraz osoby mogące pomóc w ustaleniu danych kierującego pojazdem prosimy o kontakt z policjantami. O pomoc prosimy również osoby, których pojazdy wyposażone są w rejestratory jazdy, których nagranie mogłoby przyczynić się do ustalenia numerów rejestracyjnych pojazdu. Wszystkie istotne dla sprawy informacje można przekazywać pod nr tel. 477754211 – podaje rzecznik ostrowskiej komendy Małgorzata Michaś.

Trwa wyjaśnianie szczegółów tego wypadku.

Quiz z wiedzy ogólnej. Test na ocenę!

Pytanie 1 z 30
Polska ma dwa języki urzędowe. Jakie?
Źródło: Ostrów. Ranny dziennikarz. Policja szuka sprawcy wypadku i świadków!