Kalisz. Rażąco przekroczyła prędkość. 27-latka musi liczyć się z konsekwencjami

i

Autor: mraj zdjęcie archiwalne

BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE

Kalisz. Rażąco przekroczyła prędkość. 27-latka musi liczyć się z konsekwencjami

2024-02-29 15:30

2 tysiące złotych mandatu, 14 punktów karnych i utrata prawka na 3 miesiące. O tym, że nadmierna prędkość nie popłaca przekonała się 27-letnia mieszkanka powiatu kaliskiego, która wpadła w ręce policjantów z Kalisza.

Kobieta została zatrzymana do kontroli przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego w związku z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pełniący służbę na terenie powiatu kaliskiego zatrzymali do kontroli drogowej kierującą mazdą kobietę. Powodem kontroli było przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowany. 27-latka w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechała z prędkością, aż 115 km/h – informuje podkom. Anna Jaworska-Wojnicz, rzeczniczka kaliskich policjantów.

W związku z popełnionym wykroczeniem funkcjonariusze z drogówki zatrzymali prawo jazdy kierującej mazdą kobiecie. Mieszkanka powiatu kaliskiego będzie mogła je odzyskać dopiero za 3 miesiące. Zgodnie z taryfikatorem policjanci nałożyli na sprawcę wykroczenia mandat karnym w wysokości 2000 złotych, dodatkowo na „konto” 27-latki wpłynęło 14 punktów karnych.

Policjanci cały czas apelują o zgodną z przepisami jazdę.

Masz prawo jazdy? Sprawdź, czy teraz udałoby Ci się zdać egzamin

Pytanie 1 z 10
Z jaką maksymalną dopuszczalną prędkością wolno ci jechać w terenie zabudowanym?