inkubator rzemiosła

i

Autor: DS

rzemiosło

Kalisz. Powstanie Inkubator Rzemiosła

2023-11-08 17:23

Ma połączyć tradycję z nowoczesnością i – być może – wskrzesić dawne zawody. W Kaliszu powstanie INKUBATOR RZEMIOSŁA. List intencyjny podpisali właśnie przedstawiciele miasta i cechu rzemiosł.

List intencyjny podpisany. Teraz czas do pracy!

W Kaliszu powstanie INKUBATOR RZEMIOSŁA.

To wspólne dzieło miasta i kaliskiego cechu rzemiosł.

Z cechem już współpracowaliśmy, a to jest kolejny krok, kolejny wspólny projekt. Myślę, że bardzo ważny dla miasta. Zależy nam na tym, by wspierać , promować, zachęcać młodych ludzi do kształcenia zawodowego.

Mówi Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza, który dodaje, że inkubator powstanie w wyremontowanej kamienicy na kaliskim Podgórze.

- To idealne miejsce, by dać żyć rzemiosłu – dodaje Maciej Całka, starszy cechu w Kaliszu.

To ma być połączenie współczesności z przeszłością. Bo nie można się odciąć od niej. Mamy w pierwszej kolejności na myśli te ginące zawody, żeby ratować rzemieślników, którzy mają ogromne trudności jako małe firmy, rodzinne, często pokoleniowe z utrzymaniem się na rynku, a z drugiej strony chciałyby dotrzeć do mieszkańców ze swoją ofertą. Chcemy stworzyć mapę rzemiosła i lokal, w którym będą wszystkie informacje. W pierwszej kolejności do tych zawodów ginących, ale rzemiosło to jest również nowoczesność. Miejsce - czyli Podgórze - daje wiele możliwości. Liczymy, że będziemy tu robić liczne warsztaty czy kursy, które zresztą już robiliśmy, ale brakowało nam właśnie miejsca.

Kaliski Cech obecnie zrzesza 120 rzemieślników, którzy kształcą w ponad 20 zawodach. Obecnie pod okiem mistrzów uczy się ponad 400 młodych ludzi.

Plan jest taki, by inkubator stał się także zalążkiem przyszłego muzeum rzemiosła kaliskiego.

Ale to kwestia lat.

Rozszyfruj te marki z PRLu. Wstydź się, jeśli ich nie znasz!

Pytanie 1 z 10
Ursus to nazwa?