kalisz

i

Autor: mir

miasto

Kalisz. Miasto wybuduje mieszkania na sprzedaż?

2023-11-07 9:08

Wybudować i sprzedać. A zarobione pieniądze wydać na rewitalizację Podgórza. Kalisz chce być deweloperem. W planach miasta jest wybudowanie około 100 mieszkań na sprzedaż na wolnym rynku. Opozycja grzmi!

Wybuduje i sprzeda? Jak deweloper.

Taki pomysł na mieszkalnictwo i zarabianie pieniędzy mają władze Kalisza.

Przy Długosza chcą postawić budynki, gdzie będzie łącznie 80 mieszkań a potem je sprzedać.

- To ma być rozszerzenie oferty mieszkaniowej – tłumaczy prezes Kaliskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego – Andrzej Górski.

Większość mieszkań jest w systemie SBC czyli mieszkania z partycypacją z najmem w systemie TBS. Mamy również 112 mieszkań na ulicy Warszawskiej, to jest ulica Rodzinna, to jest najem z dojściem do własności, gdzie po 23 latach mieszkańcy staną się właścicielami tych mieszkań. Skończyliśmy rewitalizację pierwszej kamienicy na ul. Podgórze, gdzie uzyskaliśmy 85% dofinansowania do tej inwestycji.

Mamy prawo do tego, by taką inwestycję przeprowadzić, a pozyskane pieniądze przeznaczyć na rewitalizację Podgórza - dodaje Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza. - Tam trzeba bardzo dużo zrobić, dlatego każda złotówka jest potrzebna.

Opozycja w Radzie Miejskiej Kalisza – na pomyśle władze nie zostawia suchej nitki.

Miasto nie powinno być deweloperem, miasto nie powinno konkurować na wolnym rynku sprzedaży komercyjnych mieszkań, powinno natomiast zadbać o budownictwo komunalne, społeczne i socjalne - mówi radny klubu Koalicji Obywatelskiej Dariusz Grodziński.

W Kaliszu na mieszkanie komunalne lub socjalne czeka obecnie blisko 200 rodzin.

Czy rozpoznasz miasta po atrakcjach? QUIZ turystyczny dla spostrzegawczych

Pytanie 1 z 10
Słynne kariatydy znajdziemy w:
Kariatydy