Kalisz. Pierwsze powyborcze komentarze

i

Autor: mraj

wybory samorządowe

Kalisz. Pierwsze powyborcze komentarze

2024-04-07 23:30

W niedzielę, 7 kwietnia odbyły się wybory samorządowe, w których wybieraliśmy prezydenta miasta i kandydatów do Rady Miasta. Punktualnie o 21.00 lokale wyborcze zostały zamknięte. Trwa liczenie głosów. Jakie nastroje panują w sztabach wyborczych?

Przypomnijmy, o fotel prezydenta Miasta Kalisza ubiegają się: obecny prezydent Krystian Kinastowski Koalicja Kaliska, Eskan Darwich Trzecia Droga, Sławomir Lasiecki PiS, Piotr Łuszczykiewicz KO, Mikołaj Marucha Stowarzyszenie Aktywni.

Jakie nastroje panują w poszczególnych sztabach?

Nastroje są bardzo dobre. Pierwsze wyniki z poszczególnych komisji już do nas spływają. Liczymy na to, że skończy się to wszystko w pierwszej turze. Oczywiście na wyniki do Rady Miasta trzeba będzie poczekać do jutra, albo do wtorku, one też są dla nas bardzo ważne – mówi Krystian Kinastowski.

Spokojna atmosfera panuje także w sztabie Eskana Darwicha.

Poczekajmy do jutra na oficjalne wyniki. W mojej ocenie w tej kampanii wykonaliśmy bardzo dobrą pracę. Jestem z całego zespołu bardzo dumny i bardzo dobrze mi się z nim pracowało – mówił Eskan Darwich.

Dobre nastroje panują również w sztabie Piotra Łuszczykiewicza.

Liczę na sukces w ostatecznym obrachunku.Liczę, że kandydaci KO tłumnie dostaną się do Rady Miasta. I liczę także, że jeśli sobie to wszystko podliczymy, zrobimy bilans to obóz demokratyczny, czy koalicja 15 października okaże się i tym razem triumfatorem tych wyborów. Na tym bardzo mi zależy, bo od tego zależy również sprawczość, możliwość zrealizowania tych programów, o których mówiłem w czasie kampanii – mówi Piotr Łuszczykiewicz.

Na wyniki czekają również członkowie PiS

Co do nastrojów i przeczucia - nie chcę tego brać pod uwagę, to tylko nasze marzenia i nie zawsze pokrywają się z tym co ma w swoich przemyśleniach wyborca. Mam nadzieję, że uda nam się utrzymać wynik w Radzie Miasta, na dziś to 7 radnych. Jeżeli ten wynik powtórzymy to będziemy bardzo zadowoleni – mówi Sławomir Lasiecki.

Spokojnie jest także w sztabie Mikołaja Maruchy.

Sukces goni sukces. Pokazaliśmy mieszkańcom, że możemy bez budżetów robić może nie ogromne projekty, ale projekty, które mają wpływ na mieszkańców, mają wpływ na przedsiębiorców i to już obrazuje, że już wygraliśmy. Jestem zadowolony. Tym bardziej jestem zadowolony na przyszłą współpracę. Byliśmy przed kampanią, jesteśmy w trakcie i będziemy po niej – mówi Mikołaj Marucha.

Kalisz. Pierwsze powyborcze komentarze

i

Autor: mraj sztab Eskana Darwicha
Kalisz. Pierwsze powyborcze komentarze

i

Autor: mraj sztab Mikołaja Maruchy
Kalisz. Pierwsze powyborcze komentarze

i

Autor: mraj sztab Piotra Łuszczykiewicza