radni

i

Autor: Koalicja Kalisz/fb Tomasz Wasiak - drugi po prawej

samorząd

Kalisz. Nowy radny. Zastąpił koleżankę, która wygrała wybory do Sejmu

2023-10-27 7:51

​Zmiany w Radzie Miejskiej Kalisza. Jest nowy radny, który zastąpił Barbarę Oliwiecką z Polski 2050 - która właśnie została posłanką i oddała mandat radnej. Przejął go Tomasz Wasiak z KO.

Podczas czwartkowej sesji nowy radny złożył uroczyste ślubowanie.

Czuję się jak ryba w wodzie. Większość ludzi, którzy mnie znają wiedzą, że jestem aktorem i to jest mój zawód wykonywany, ale z wykształcenia jestem administratywistą, po administracji publicznej i tak naprawdę to jest mój zawód wyuczony. Na razie próbuję się odnaleźć w nowej roli, ale myślę, że to zajmie mi kilkanaście dni, a cele? Najlepiej czuję się w kulturze, sporcie i w tych dziedzinach chciałbym działać.

Mówi Tomasz Wasiak, który będzie radnym przez 5 miesięcy, zasiądzie w Komisji Skarg, Wniosków i Petycji.

Sprawy samorządowe są bliskie każdemu, kto się choć trochę interesuje tym, co się dzieje w mieście. Nie trzeba być radnym, żeby wiedzieć co się dzieje dobrze, co się dzieje źle. Ja się cieszę, że mam wpływ na to, co się będzie działo w Kaliszu przez najbliższe kilka miesięcy.

Dodaje nowy radny.

Tomasz Wasiak to aktor teatralny i telewizyjny oraz performer. Jest współzałożycielem Niepublicznego Teatru Impresaryjnego "SCENA TAM2" w Kaliszu. Współpracuje także z Teatrem im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu.

Quiz. Jakie są twoje preferencje polityczne? Na kogo powinieneś oddać głos?

Pytanie 1 z 30
Wszystkie leki dla starszych osób powinny być refundowane, bez względu na to, ile będzie to kosztowało i ile my jako społeczeństwo będziemy musieli za to zapłacić w podatkach