Kalisz. Już za moment otwarcie bazy rodzin Szlachetnej Paczki

i

Autor: mraj Szlachetna Paczka w Kaliszu w 2022 roku

SZLACHETNA PACZKA

Kalisz. Już za moment otwarcie bazy rodzin Szlachetnej Paczki

2023-11-13 12:00

Już w najbliższą sobotę (18 listopada) nastąpi otwarcie bazy rodzin Szlachetnej Paczki. Na pomoc czeka wiele rodzin z Kalisza i powiatu. Darczyńcy będą mogli zapoznać się z historiami rodzin i zdecydować komu chcą pomóc.

Szlachetna Paczka to projekt, którego celem jest niesienie „mądrej pomocy” osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Od kilku tygodni wolontariusze odwiedzają rodziny i zapoznają się z ich historiami. Już od najbliższej soboty (18 listopada) osoby, które będą chciały zostać darczyńcami, będą mogły zapoznać się z opisami rodzin na stronie Szlachetnej Paczki.

Później nasi wolontariusze z takim darczyńcą, który dokona już wyboru danej rodziny, kontaktują się, by tak naprawdę pomóc i zaopiekować się darczyńcą. By darczyńca wiedział, że wolontariusze są pośrednikiem pomiędzy nim, a rodziną. By tak naprawdę można było stworzyć pomoc i  paczkę uszytą na miarę danej rodziny – mówi nam Katarzyna Muszalska, liderka Szlachetnej Paczki w Kaliszu.

Wśród potrzeb najczęściej pojawia się żywność, środki chemiczne, odzież, opał oraz sprzęty gospodarstwa domowego. Weekend Cudów odbędzie się 16 i 17 grudnia.

Sprawdź swoją wiedzę na ten temat odzyskania przez Polskę niepodległości

Pytanie 1 z 10
Po ilu latach zaborów Polska odzyskała niepodległość w 1918 roku?