Kalisz. Jest wyrok Sądu Okręgowego za podójne morderstwo w Pleszewie

i

Autor: mraj

SPRAWA KRYMINALNA

Kalisz. Jest wyrok Sądu Okręgowego za podwójne morderstwo w Pleszewie

2024-06-26 13:50

Dożywocie dla Michała G., Wiktora G., Jakuba K. Dla Tobiasza G., 25 lat więzienia, a dla Jakuba Rz., i Wiktora O., po 15 lat więzienia. Przed Sądem Okręgowym w Kaliszu zapadł wyrok w sprawie brutalnego pobicia, które zakończyło się śmiercią dwóch osób.

Do tragedii doszło w 2022 roku w Pleszewie (wielkopolska). Do jednego z biur w centrum miasta wtargnęła grupa mężczyzn i z zimną krwią skatowała dwie osoby. Ofiary miały 35 i 51 lat. Na ławie oskarżonych zasiadło 7 osób w wieku 17-42 lat, w tym 6 za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Jedna odpowiadała za niezawiadomienie organów ścigania. W środę (26.06) przed Sądem Okręgowym w Kaliszu zapadł wyrok.

W przedmiotowej sprawie bezspornym jest, że oskarżeni działali umyślnie, w ramach ustalonego wspólnie planu działania, dążąc do realizacji zaplanowanego wspólnie czynu. Działając w ramach uzgodnionego podziału ról. Każdy zatem odpowiada w granicach swojej umyślności - mówi sędzia Marta Przybylska. 

Co do zasady wyrok wydaje się słuszny przynajmniej, jeżeli chodzi o kary orzeczone pozbawienia wolności. Sądzę, że jeszcze te kwestie poboczne związane z nawiązkami, środkami karnymi itd. tutaj z oceną jeszcze bym się wstrzymał do czasu dokładnej analizy tego wyroku. Nie wykluczam, że złożymy wniosek o uzasadnienie i wniesiemy apelację - dodaje prokurator Jarosław Górnaś. 

Michał M., który był oskarżony za niezawiadomienie organów ścigania został uniewinniony. Pozostali oskarżeni mają również zapłacić nawiązki rodzinom pokrzywdzonych od 20 do 50 tysięcy złotych. Wyrok nie jest prawomocny.

QUIZ. Czego tu brakuje? Postaw kropkę nie tylko nad "i" i zawstydź polonistkę!

Pytanie 1 z 10
Który znak interpunkcyjny należy tutaj postawić? "Robert poszedł na spacer Długo nie wracał"