kamerka

i

Autor: pixabay

Sprawa kryminalna

Kalisz. Była dyrektorka szkoły oskarżona o podsłuchiwanie pracowników

2023-07-04 12:13

Zdaniem prokuratury - przez pięć lat podsłuchiwała nauczycieli, a do tego zdefraudowała ponad 65 tysięcy złotych ze szkolnej kasy. Jest akt oskarżenia w sprawie 55-letniej byłej dyrektorki jednej ze szkół w Kaliszu. Wraz z nią przed sądem staną trzy inne osoby, które miały jej w tych przestępstwach pomagać. Oskarżeni nie przyznają się do winy.

Sprawa wyszła na jaw, blisko dwa lata temu, kiedy w Zespole Szkolno Przedszkolnym numer 3 w Kaliszu zmienił się dyrektor. Wtedy wyszły na jaw liczne nieprawidłowości. Teraz była już szefowa szkoły została oskarżona m.in. o podsłuchiwanie pracowników i uczniów. 

Od 2016 roku do sierpnia 2021 roku, w zainstalowanym w szkole systemie telewizji cctv (monitoring szkoły -przyp.red.) wykorzystywała możliwości podsłuchowe kamer tego systemu uaktywniając w nim funkcje audio, uzyskując w ten sposób dostęp do informacji do siebie nieprzeznaczonych, czym działała na szkodę interesu publicznego a także ustalonych osób - mówi nam Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Kobieta miała podsłuchiwać pracowników m.in. w sekretariacie i na korytarzach szkoły.

55-latka miała też wypłacić osobom - które w szkole nie pracowały - co najmniej 65 tysięcy złotych. A także przywłaszczyć szkolne mienie w tym czajnik, żyrandol i lustro. 

Oskarżona została łącznie o pięć czynów, w tym o nieuprawniony dostęp do informacji, kradzież mienia szkoły i dokonania oszustw na szkodę miasta.

Kobieta nie przyznała się do winy. Podobnie jak trójka jej pomocników ujętych w akcie oskarżenia.

Proces powinien ruszyć jeszcze w tym roku.

Kochasz bajki i filmy Disneya? Ten quiz jest dla stworzony Ciebie!

Pytanie 1 z 13
Który tytuł był pierwszą pełnometrażową bajką Disneya?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE