proces

i

Autor: AW

sąd

Kalisz. Była dyrektorka miała podsłuchiwać nauczycieli. Ruszył proces

2023-11-27 17:22

Przez pięć lat miała podsłuchiwać nauczycieli a do tego zdefraudować ponad 65 tysięcy złotych z kasy szkoły, którą kierowała. Przed sądem w Kaliszu ruszył dziś proces 55-letniej byłej dyrektorki oraz trzech innych osób, które miały jej w przestępstwach pomagać.

Sprawa wyszła na jaw dwa lata temu, po kontroli, którą władze Kalisza przeprowadziły w szkole, którą kierowała oskarżona kobieta.

Kontrolerzy wskazali na nieprawidłowości finansowe. Chodzi o 65 tysięcy złotych, które miała zdefraudować główna oskarżona i trzy osoby, które jej miały w tym pomagać.

Zarzuty dotyczą przekroczenia uprawnień służbowych dyrektora szkoły i również podległych jej pracowników szkoły, którzy - zdaniem oskarżyciela publicznego - działali w celu korzyści majątkowej również dla siebie. I doprowadzili miasto Kalisz i Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Kaliszu do niekorzystnego rozporządzenia mieniem.

Mówi prokurator Piotr Miniecki, który dodaje, że w całej sprawie jest jeszcze wątek podsłuchowy.

Który dotyczy systemu telewizji dozorowej, która była zamontowana we wskazanym zespole szkół. Ten system był również wykorzystywany do podsłuchu pracowników, którzy byli zatrudnieni w tej placówce.

Podczas śledztwa oskarżeni nie przyznali się do winy. Dziś w sądzie ich nie było.

Za to ich pełnomocnicy potrzymali brak winy ich klientów i zapowiedzieli, że do sprawy ustosunkują się w specjalnym oświadczeniu, a potem złożą stosowne wyjaśnienia.

Jak dobrze znasz slang korporacyjny?

Pytanie 1 z 8
Co oznacza ASAP?