Kalisz: 41-latek, który uszkodził blisko 50 samochodów usłyszał zarzuty

i

Autor: Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Kalisz: 41-latek, który uszkodził blisko 50 samochodów usłyszał zarzuty

2022-10-11 8:53

Zarzuty uszkodzenia mienia usłyszał 41-latek, który w miniony weekend (08-09.10) w Kaliszu uszkodził blisko 50 zaparkowanych samochodów. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Kaliscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że nieznany mężczyzna uszkodził jeden z zaparkowanych w centrum miasta samochodów. Dzięki informacjom od świadków policjanci zatrzymali podejrzanego. Okazało się, że to 41-letni kaliszanin. W momencie zatrzymania mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. Po dokładnym sprawdzeniu wyszło na jaw, że aż 48 zaparkowanych w pobliżu aut ma m.in. pourywane lusterka, powybijane szyby wyrwane wycieraczki.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 41-latkowi zarzutów. Mężczyzna odpowie za uszkodzenie mienia. Za to przestępstwo grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Informuje st. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Policjanci Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego nadal prowadzą czynności w tej sprawie.

Za co dostaniesz 15, 14 i 12 punktów karnych?

Pytanie 1 z 10
Niedostosowanie się do sygnałów świetlnych, sygnałów i poleceń wydawanych przez osoby uprawnione do kierowania ruchem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE