kurs

i

Autor: pixabay

Kaliski WORD prowadzi kursy redukujące punkty karne - zainteresowanie jest ogromne

2024-04-29 12:08

Te kursy cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu prowadzi szkolenia redukujące liczbę punktów karnych. W ubiegłym roku odbyły się 24 szkolenia, a udział w nich wzięło ponad 300 osób.

Najlepiej w ogóle ich nie mieć i jeździć zgodnie z przepisami. Mowa o punktach karnych, które od ubiegłego roku znów można zdjąć ze swojego konta. Maksymalnie sześć. Trzeba stawić się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Kaliszu i wziąć udział w specjalnym, jednodniowym kursie. Są zajęcia teoretyczne i szkolenie polegające na wykonaniu hamowania awaryjnego z prędkości 30 i 50 km/h.

Jest spotkanie z psychologiem i spotkanie z policjantem ruchu drogowego, gdzie są analizowane wypadki i jest też taka dyskusja, rozmowa o tym jak człowiek powinien funkcjonować w tej całej przestrzeni związanej w ruchem drogowym. Poruszane są te aspekty psychologiczne, które są bardzo istotne. Ale dodatkowo doszedł też bardzo ważny, trzeci punkt takiego szkolenia. Jest to punkt praktyczny. My go realizujemy na Ośrodku Techniki Jazdy, który jest przy WORDzie. Jest to poruszanie się pojazdem - hamowaniem - wyjaśnia dyrektor kaliskiego WORD Sławomir Chrzanowski.

Koszt jednego kursu redukcyjnego to 900 zł. Kaliski WORD w maju takich kursów przeprowadzi 5. Tu więcej informacji na ten temat -> http://www.word.kalisz.pl/main.php?strona=3.2

Sonda
Czy pijani kierowcy powinni tracić samochód?