Kaliscy szczypiorniści szykują się do nowego sezonu

i

Autor: Energa MKS Kalisz

SPORT

Kaliscy szczypiorniści szykują się do nowego sezonu

2023-07-20 16:59

Przygotowania do nowego sezonu PGNiG Superligi rozpoczęte. Kaliscy szczypiorniści wrócili do treningów. W zespole pojawiło się również czterech nowych zawodników.

Terminarz PGNiG Superligi jest już znany. Szczypiorniści kończą wakacyjną przerwę i zaczynają ciężką pracę przed nowym sezonem. Pierwszy mecz odbędzie się 30 sierpnia. Energa MKS Kalisz zagra z Gwardią Opole.

Wróciliśmy po letniej przerwie. Jest bardzo pozytywna atmosfera. W drużynie mamy czterech nowych zawodników i mam nadzieję, że szybko wkomponują się w zespół.  Szykujemy się do ciężkiej pracy w okresie przygotowawczym – mówi Mateusz Kus, kapitan zespołu

Nowy sezon, nowe wyzwania i nowi zawodnicy. Do kaliskiej drużyny dołączyli Matija Starcević, Tomas Nejdl, Ognjen Karlas oraz wielokrotny reprezentant Polski w kadrach młodzieżowych Bartosz Kowalczyk.

Wizja zespołu nakreślona przez trenera i rola jaką mam w nim pełnić zaważyły na tym, że postanowiłem dołączyć do Energa MKS-u Kalisz. Kolejnym aspektem jest doping jaki panuje na Hali Arena. Jest to dla mnie bardzo ważne. Gdy przyjeżdżałem do Kalisza to zawsze było widać, że kibice są pasjonatami piłki ręcznej. Nie mogę się doczekać startu sezonu – mówi Bartosz Kowalczyk, nowy rozgrywający

Trenerem nadal będzie Paweł Noch. Funkcję dyrektora sportowego męskiej i żeńskiej drużyny ręcznych pełnić będzie ikona kobiecego szczypiorniaka Iwona Niedźwiedź, która pomogła awansować SWWS Energa Szczypiorno Kalisz do PGNiG Superligi Kobiet.  

Skład Energa MKS-u Kalisz w sezonie 2023/24:

Bramkarze:

Krzysztof Szczecina

Jan Hrdlicka

Obrotowi:

Wiktor Karpiński

Mateusz Kus

Piotr Krępa

Skrzydłowi:

Michał Drej

Miłosz Bekisz

Mateusz Góralski

Rozgrywający:

Patryk Biernacki

Maciej Pilitowski

Konrad Pilitowski

Gracjan Wróbel

Matija Starcevic

Bartosz Kowalczyk

Tomas Nejdl

Ognjen Karlas

Sztab szkoleniowy:

Trener: Paweł Noch

Kierownik drużyny: Marcin Sobczak

Fizjoterapeuta: Łukasz Kisieliński

Dyrektor sportowy: Iwona Niedźwiedź

Pewex. Pamiętasz, co mogłeś tam kupić? Przypomnij sobie z naszym quizem!

Pytanie 1 z 10
Co najczęściej kupowano w peweksach?

Polecany artykuł:

TŻ Ostrovia wygrywa w Łodzi