droga

i

Autor: Krystian Kinastowski- Prezydent Kalisza/fb

Drogi

Jeszcze w wakacje ma ruszyć remont ulicy Podmiejskiej w Kaliszu - drogowcy chcą zdążyć przed zimą

2024-07-10 9:49

To jedna z najbardziej ruchliwych ulic w Kaliszu. I już niedługo ma zostać wyremontowana. Mowa o ulicy Podmiejskiej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to drogowcy rozpoczną przebudowę tej drogi jeszcze w czasie wakacji.

W czerwcu miasto ogłosiło przetarg na remont ulicy Podmiejskiej. Zgłosiły się dwie firmy. Wygrała ta, która zaoferowała niższą kwotę - za wykonanie prac zażądała ponad 4,2 mln zł. Miasto natomiast na tę inwestycję pozyskało 2,3 mln zł dofinansowania z rządowej rezerwy subwencji ogólnej na drogi samorządowe. Przebudowa ma obejmować odcinek pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Górnośląską do ronda Westerplatte. Drogowcy w pierwszym etapie prac remontować będą odcinek patrząc od Górnośląskiej w kierunku ronda. Potem przejdą na drugą stronę. 

Ja się osobiście bardzo cieszę z tego zadania. Będzie to kompleksowa przebudowa. Dzielimy to zadanie na dwa etapy. W tym roku zrobimy etap pierwszy, czyli odcinek patrząc do Górnośląskiej w kierunku ronda. Będzie modernizacja jezdni, chodników i ścieżki dla rowerów. Będziemy to wszystko rozbierać. Jezdnia utraciła nośność i musimy zrobić wszystko od podstaw. Chcielibyśmy jak najszybciej rozpocząć te roboty, żeby uciec, nie wchodzić w okres zimowy. Zakładam, że bezwzględnie ruszy to w wakacje. Będziemy zamykać jeden pas ruchu, potem przechodzić na drugi, tak by te utrudnienia dla kierowców były jak najmniejsze - tłumaczy Krzysztof Gałka, szef Zarządu Dróg Miejskich w Kaliszu.

Zadanie obejmuje także modernizacje zatok autobusowych, zjazdów do posesji i sygnalizacji świetlnej. Pas zieleni dzielący pasy ruchu na Podmiejskiej również zostanie zrewitalizowany. Posadzone zostaną nowe rośliny. Całkowita wartość zadania wynosi ponad 4,5 mln. zł

Sonda
Remonty drogowe w Kaliszu. Czy znacznie utrudniają Ci jazdę?

QUIZ. Czy jesteś uzależniony/a od internetu? Rozwiąż psychotest i sprawdź, czy nie potrzebujesz odwyku

Pytanie 1 z 8
Czy odnosisz wrażenie, że Twoje zaabsorbowanie Internetem jest na tyle duże, iż nieustannie myślisz o wcześniejszych aktywnościach w Internecie i/lub nie możesz się doczekać kolejnych sesji w sieci?