dwa

i

Autor: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

Inwestycje

Jest decyzja środowiskowa dla odcinka DK25 między Kokaninem, a Koninem

2024-06-07 8:44

Dwie już wydane. Teraz czeka tylko Kalisz. A mowa o decyzjach środowiskowych dla DK25. Droga ma zostać przebudowana od Ostrowa do Konina. I właśnie wydano decyzję środowiskową dla odcinka pomiędzy Koninem, a Kokaninem. Wcześniej zielone światło dostał fragment drogi od Ostrowa do Ociąża. Decyzji więc nie ma tylko obwodnica Kalisza.

Decyzja środowiskowo już jest - ale do realizacji tej inwestycji jeszcze długa droga. Wiemy już jaki przebieg będzie miała nowa "25tka" między Kokaninem, a Koninem. Trasa ma mieć 43 kilometry i jej przebieg znacznie różni się od obecnego. Nowa nitka ma miejscami odbiegać od starego ciągu od kilkuset do nawet kilku kilometrów. Nowa droga będzie obwodnicą dla np. Stawiszyna czy Rychwału, a także licznych mniejszych miejscowości.

Planujemy m.in. rozbudowę drogi krajowej polegającą na dostosowaniu jej do parametrów drogi krajowej klasy GP (główna ruchu przyspieszonego) o przekroju dwujezdniowym. Powstanie sześć węzłów drogowych, dwupoziomowe skrzyżowania, dodatkowe jezdnie zapewniające dojazd do nieruchomości, a kolidujące z nową trasą istniejące drogi zostaną przebudowane. Powstaną wiadukty, mosty, przejścia dla zwierząt oraz przepusty - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Na decyzję środowiskową czeka już tylko odcinek DK25, który miałby być obwodnicą Kalisza. Wcześniej zielone światło dostał fragment drogi między Ociążem, a Ostrowem.

jeden

i

Autor: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
dwa

i

Autor: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
trzy

i

Autor: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad