festiwal filmowy

Filmowe święto w Ostrowie. Trwa 12. Grand Prix Komeda

2023-06-14 11:32

Krzysztof Zanussi wczoraj, dziś Katarzyna Figura. Kolejni znakomici goście na 12. Grand Prix Komeda w Ostrowie. Festiwal Muzyki Filmowej się "rozkręca". Od dziś także pokazy konkursowe. Patronem wydarzenia jest Radio Eska. [ZOBACZ]

We wtorkowy wieczór widzowie obejrzeli najnowszy film Krzysztofa Zanussiego "LICZBA DOSKONAŁA", a potem doskonale bawili się z mistrzem, nie żałując mu komplementów.

- Padło tutaj na mój temat tutaj tak dużo miłych i pochlebnych słów, że mogę tylko zacytować pewne słowa, które przywiozłem z Watykanu, gdzie spędziłem kilkanaście lat, jako członek papieskiej komisji kultury. To jest fragment rozmowy między dwoma kardynałem, w której jedne mówi do drugiego: jeśli chodzi o skromność, to nie znam sobie równych - mówił z uśmiechem Krzysztof Zanussi.

Dziś natomiast pierwsze konkursowe pokazy filmów w ramach 12. Grand Prix Komeda Festiwalu Muzyki Filmowej.

W tym roku o statuetkę i niemałą sumę na koncie – walczy siedmiu kompozytorów – autorów muzyki do sześciu filmów.

Już sama nominacja jest dla nich wyróżnieniem, z którego się cieszą – mówi nam Łukasz Maciejewski, dyrektor artystyczny festiwalu.

 - Festiwal ostrowski jest już znany. Nie mam już pytań - co to za impreza, o co chodzi. Wszyscy doskonale wiedzą, że czym "to się je". I to bardzo cieszy. Już sama nominacja jest czymś, na co liczą kompozytorzy. I często wpisują już nawet ją do swojego portfolio. To jest miejsce, w którym właśnie kompozytorzy są doceniani. I to jest niezwykłe. Natomiast jeśli chodzi o same filmy - to ich wybór nie był łatwy. Bo tych filmów było trochę, ale nie w każdy muzyka jest goda tego festiwalu. Poza tym ważne jest to, był film jako całość był świetny. I tutaj takie tytuły wybrałem.

Dziś konkursowo o 16.00 ZADRA, o 18.00 – IO.

O 20.00 – poza konkursem CHRZCINY i spotkanie z Katarzyną Figura, która w tym filmie gra rolę główną.

12. Grand Prix Komeda – Festiwal Muzyki Filmowej poleca Radio Eska.

Jak dobrze znasz polskiego rocka lat 80.? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Powieścią autorstwa którego argentyńskiego pisarza zainspirowany został tekst przeboju "Boskie Buenos" Maanamu?
Źródło: Filmowe święto w Ostrowie. Trwa 12. Grand Prix Komeda
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE