Dziś Światowy Dzień Pszczół. Warto zostać ich przyjacielem

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

pszczoły

Dziś Światowy Dzień Pszczół. Warto zostać ich przyjacielem

2024-05-20 16:05

To bardzo zapracowane owady, dzięki którym mamy co jeść. Mowa o pszczołach, które dziś mają swoje święto. 20 maja obchodzony jest Światowy Dzień Pszczół.

Pszczoły odpowiadają za zapylenie większości pokarmów, które trafiają na nasze stoły. Dlatego warto docenić ich pracę. Mówi nam Aleksandra Nowacka, pszczelarka z Kalisza.

Bez ich pracy nie mielibyśmy co jeść. Nie tylko ludzie nie mieliby co jeść, ale też zwierzęta, ponieważ są gatunki roślin, którymi się te zwierzęta żywią. Nie tylko wegetarianie, ale osoby mięsożerne powinny być wdzięczne pszczołom.

O pszczoły należy zadbać. Można to zrobić ustawiając w ogrodzie lub na balkonie specjalne poidełka i nie tylko. Dodaje Aleksandra Nowacka.

Oprócz poidełek możemy posadzić kwiaty,żeby pszczoły miały z czego czerpać. Starajmy się, aby ta roślinność była jak najbardziej urozmaicona, żeby te gatunki roślin, które sadzimy kwitły w okresie wczesnowiosennym, aż do późnych okresów lata, a nawet do jesieni.

Poidełka można zrobić na zakrętkach od słoików, do których wlejemy wodę, ustawimy drobne kamienie i wystawimy na słońce. Południowa Wielkopolska to małe zagłębie pszczelarskie.

Gryzące czy niegryzące? Sprawdź, czy poznasz owady, które kąsają nas na spacerach

Pytanie 1 z 10
Jaki owad jest na zdjęciu?
komar