zus ostrów dyżury

i

Autor: fot. pixabay/ilustracyjne Dyżury telefoniczne ZUS w Ostrowie Wielkopolskim skierowane są do emerytów i rencistów

Dyżury ZUS telefonicznie. Z myślą o emerytach i rencistach

2021-08-03 16:00

Coraz więcej osób dostaje renty i emerytury przelewem na rachunek bankowy. Jednak nadal niemało świadczeniobiorców ciągle czeka na wizytę listonosza. Te osoby ZUS chce przekonać do zmiany przyzwyczajeń i z tej okazji organizuje specjalne dyżury telefoniczne pod hasłem „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”.

Dyżury dla emerytów i rencistów organizuje ZUS w Ostrowie Wielkopolskim. Będzie można dowiedzieć się o korzyściach z pobierania świadczenia na konto bankowe, a także jak zmienić sposób wypłaty emerytury czy renty w ZUS.

Eksperci dyżurować będą 6, 10, 11, 16, 24 i 25 sierpnia od 9:00 do 13:00 pod numerem telefonu 62 735 71 01.

– Chcemy, aby nasi klienci nie narażali się na kradzież, oszustwa oraz zakażenie, a wychodząc do sklepu używali karty płatniczej. Rachunek bankowy, szczególnie w czasie pandemii, jest bezpieczny i wygodny, a otrzymywanie świadczeń z ZUS na konto w banku, pozwala na bezpieczny do nich dostęp

– mówi Marlena Nowicka, rzeczniczka prasowa ZUS w Wielkopolsce.

Według danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Wielkopolsce, w ciągu pięciu ostatnich lat przybyło 8% seniorów, którzy mają własne konto w banku. To w sumie 75% osób, które dostają świadczenia z ZUS.