dobrzecka

i

Autor: Zdjęcie Google Maps

Inwestycje

Dwie duże inwestycje na kaliskim DOBRZECU rozpoczną się jeszcze w tym roku

2024-03-08 12:52

Mieszkańców kaliskiego osiedla Dobrzec czeka sporo zmian - na lepsze. W tym roku ruszą dwie duże inwestycje. Przebudowy doczekają się w końcu ulice Dobrzecka i Św. Michała. Powstanie także boisko sportowe.

Przebudowy doczekają się w końcu ulice Dobrzecka i Św. Michała. Planowany jest gruntowny remont nawierzchni obu tych ulic, powstaną nowe chodniki, zatoki autobusowe, ścieżka pieszo-rowerowa czy sygnalizacja świetlna przy szkole. Dodatkowo przebudowane ma zostać rondo na skrzyżowaniu ulicy Dobrzeckiej z krajową 25. Tu planowane jest rondo turbinowe, dwupasmowe. 

Na tę inwestycję mamy zarezerwowane środki, w tym 30 milionów dofinansowania rządowego. Prace rozpoczną się w tym roku. Przebudowany zostanie odcinek o długości ponad 4,4 kilometra - mówi prezydent Kalisza Krystian Kinastowski. 

Ponadto inwestycje będą prowadzone także w Zespole Szkolno-Przedszkolnym numer 3. Pobudowane zostanie tutaj nowe boisko. Projekt jest już gotowy i jak zapowiadają władze miasta z obiektu już tym roku mają zacząć korzystać uczniowie i nauczyciele. 

Sonda
Interesujesz się sprawami politycznymi na świecie?