Czy DK25 zostanie w końcu rozbudowana?

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

DROGI

Czy DK25 zostanie w końcu rozbudowana?

2024-05-27 11:00

Jest kolejna obietnica, że prace szybko ruszą. Chodzi o rozbudowę drogi krajowej nr 25, która ma połączyć Kalisz z autostradą A2.

O tej drodze mówi się w Kaliszu od lat. Co najmniej kilkunastu. I co chwilę padają obietnice, że lada moment remont ruszy. Mowa o rozbudowie drogi krajowej nr 25, która połączy Kalisz z autostradą A2. Właśnie poseł KO Mariusz Witczak zapewnia, że prace ruszą w przyszłym roku.

To, co dla wielu było niemożliwe, to co było wielkim marzeniem i skokiem cywilizacyjnym, staje się na naszych oczach faktem. Rozpoczynamy realizację najbardziej ambitnego projektu drogowego dla naszego subregionu i dla Kalisza. Od wielu lat jest to projekt, który strategicznie podnosi Kalisz i nasz region na wyższy poziom rozwoju cywilizacyjnego i gospodarczego.

Rozbudowa drogi krajowej nr 25 Konin-Kalisz-Ostrów Wielkopolski została wpisana do Programu Rządowego Budowy Dróg Krajowych. Jest podzielona na trzy części Kokanin – Konin, Kokanin – Biskupice Ołoboczne i Biskupice Ołoboczne – Ostrów Wielkopolski.

Odcinek autostrada A2-Konin-Kalisz będzie w lwiej części będzie budowany jednak po nowym śladzie. W ten sposób będziemy podnosili standard tej inwestycji. Przebudowa zawsze ma swoje ograniczenia. Natomiast budowanie po nowym śladzie, ale to jest ślad, który będzie tuż na wschód od obecnego przebiegu DK25, budowanie na nowym szlaku pozwoli nam w bardzo nowoczesny sposób wybudować tę inwestycję i ona nie będzie kolizyjna dla tych, którzy są uczestnikami ruchu na DK25 – wyjaśnia Mariusz Witczak.

Droga, jeśli budowa w końcu ruszy, ma być gotowa w ciągu 4-5 lat. Kosztować będzie ponad 2 miliardy złotych.

QUIZ. Sobotnia ortografia. To wyjątkowo trudny sprawdzian! Dasz radę osiągnąć choćby 10/15?

Pytanie 1 z 15
Wskaż poprawną odpowiedź