Dobrzecka, św. Michała, rondo Dobrzec i część ulicy Stanczukowskiego w Kaliszu - do przebudowy

i

Autor: Google Maps

Remont

Dobrzecka, św. Michała, rondo "Dobrzec" i część ulicy Stanczukowskiego w Kaliszu - do przebudowy

2024-05-27 9:46

Przetarg w lipcu, a pierwsze prace remontowe powinny rozpocząć się już we wrześniu. Kaliscy kierowcy w tym roku nie będą mieli łatwo. Za kilka miesięcy ma ruszyć kolejna duża przebudowa. Chodzi o remont ulic Dobrzeckiej, św. Michała, części Stanczukowskiego i ronda "Dobrzec".

Dobrzecka, św. Michała, rondo "Dobrzec" i część ulicy Stanczukowskiego - do przebudowy. To będzie ogromna inwestycja, a prace mają ruszyć jeszcze w tym roku, najprawdopodobniej we wrześniu. W lipcu, jak mówi szef kaliskich drogowców Krzysztof Gałka ma zostać ogłoszony przetarg. Firma na wykonanie prac będzie miała aż dwa lata.

To jest duże zadanie, bo ono obejmuje całą ulicę św. Michała i Dobrzecką - od św. Michała do ulicy Podmiejskiej wraz z rozbudową, przebudową ronda. Powstanie rondo dwupasmowe, turbinowe - mówi Krzysztof Gałka.

Prace prowadzone będą również na części ulicy Stanczukowskiego.

Wyprostujemy odcinek ulicy Podmiejskiej. Jak dojeżdżamy od strony ronda Honorowych Dawców Krwi mamy taką "eskę" tutaj. I właśnie ją chcemy wyprostować i przebudować również fragment ulicy Stanczukowskiego w kierunku Ronda Solidarności - dodaje Krzysztof Gałka.

Dodatkowo powstaną nowe chodniki, zatoki autobusowe, ścieżka pieszo-rowerowa czy sygnalizacja świetlna przy szkole na Dobrzecu. Inwestycja ma kosztować ponad 31,5 mln złotych, z czego 30 mln to dofinansowanie z Polskiego Ładu.

Sonda
W jakim stanie są drogi w Polsce?