policja

i

Autor: pixabay

Policja

Brawurowa jazda skończyła się zabraniem prawka - dla AŻ 21 kierowców z Kalisza

2024-01-09 9:15

Ulica to nie tor wyścigowy - przypomina policja z Kalisza. W pierwszy weekend nowego roku mundurowi odebrali aż 21 praw jazdy kierowcom, którzy na liczniku mieli zdecydowanie za dużo, niż pozwalały na to przepisy.

Brawurowa jazda skończyła się zabraniem prawka. Dla AŻ 21 kierowców. Tylu, tylko w pierwszy weekend nowego roku złapała kaliska policja na zbyt szybkiej jeździe. Teraz przez najbliższe trzy miesiące piraci drogowi będą musieli przesiąść się na rower albo do autobusu. I za swoje nieodpowiedzialne zachowanie też słono zapłacić. Mundurowi wystawili im mandaty w wysokości od 1500 do 2500 złotych i punkty karne.

Swoistego rodzaju niechlubnym rekordzistą tego weekendu okazał się 66-letni kierowca mercedesa. Mieszkaniec Kalisza w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h jechał z prędkością, aż 124 km/h. Kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 2,5 tys. złotych oraz 15 punktami karnymi - informuje kaliska policja.

W ubiegłym roku kaliscy policjanci zatrzymali 312 praw jazdy w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości. Mundurowi apelują o rozsądek. 

Sonda
Czy czekasz na wiosnę 2024 i ciepłe dni?