Bezpieczeństwo na drodze to podstawa. Przypominają policjanci z Kalisza

i

Autor: pixabay zdj. ilustracyjne

BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE

Bezpieczeństwo na drodze to podstawa. Przypominają policjanci z Kalisza

2024-01-16 11:03

Kierowcy noga z gazu! Apelują policjanci z Kalisza. Warunki pogodowe w ostatnich dniach nie sprzyjają kierowcom. I pieszym też nie. W poniedziałek w wielu miejscach była szklanka.

Zima to szczególnie trudny okres dla kierowców. Opady śniegu i ujemne temperatury powodują, że nawierzchnia jest śliska, a to wymaga od nas większej wyobraźni oraz ostrożności.

Kierującym przypominamy o konieczności zachowania ostrożności i dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze – mówi podkom. Anna Jaworska-Wojnicz, rzeczniczka kaliskich policjantów.

Ta ostrożność przyda się także pieszym- dodaje Anna Jaworska-Wojnicz

Do wszystkich pieszych apelujemy, by przed wejściem na przejście dla pieszych upewnili się, że kierowca ich dostrzegł i że zdąży bezpiecznie wyhamować. Oczywiście do pieszych apelujemy również o to, aby nosili odblaski niezależnie od tego, czy poruszają się w, czy poza terenem zabudowanym. Te małe odblaskowe elementy poprawiają naszą widoczność na drodze, a co za tym idzie nasze bezpieczeństwo.

Tylko wczoraj(15.01), w związku w dużej mierze z pogodą - doszło u nas do wielu kolizji i wypadków. W Olszowej pod Ostrzeszowem zginął 19-letni kierowca, który uderzył w drzewo.

Egzamin teoretyczny na prawo jazdy w skróconej wersji. Czy zdałbyś test za pierwszym razem?

Pytanie 1 z 10
Czy w tej sytuacji kierowca ma obowiązek włączyć kierunkowskaz, by zasygnalizować zmianę pasa ruchu z lewego na prawy?
Sytuacja