roboty

i

Autor: pixabay.com

Drogi

Będzie kolejne rondo - będą kolejne utrudnienia. Drogowcy zaczynają przebudowę skrzyżowania Polnej i Budowlanych w Kaliszu

2024-07-02 8:47

Kierowcy w Kaliszu nie mają lekko. Do długiej listy utrudnień drogowych dochodzi kolejny punkt. Drogowcy już w czwartek (4.07) zaczynają przebudowę skrzyżowania ulic Polnej i Budowlanych. Tu powstanie rondo. Trzeba będzie patrzeć na oznakowanie, bo wyznaczone zostaną objazdy.

Drogowcy w czasie wakacji będą intensywnie pracować. Już w najbliższy czwartek rozpoczynają kolejny etap prac przy budowie drogi łączącej ulice Polną/Budowlanych z ulicą Księżną Jolanty. Skrzyżowanie Polnej i Budowlanych zostanie przebudowane na rondo. Wprowadzone zostaną objazdy.

Zamknięte zostanie połączenie ul. Świętokrzyskiej z ul. Polną i ul. Budowlanych. Dojazd do ul. Świętokrzyskiej (na osiedlu Zagorzynek) od kierunku ul. Polnej i Budowlanych wyznaczony zostanie przez ul. Koralową i ul. Gwiaździstą. Dojazd do ul. Polnej i Budowlanych (od strony osiedla Zagorzynek) analogicznie przez ul. Gwiaździstą i ul. Koralową. Na czas prowadzenia objazdów na ul. Gwiaździstej zostanie wprowadzony obustronny zakaz zatrzymywania się pojazdów - mówi Krzysztof Gałka, szef kaliskich drogowców.

Drogowcy mają przebudować skrzyżowanie w ciągu dwóch tygodni. Cała inwestycja - jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem powinna zakończyć się na przełomie sierpnia i września.

Sonda
Jak oceniasz poziom skuteczności polskiej policji?