alkomat

i

Autor: pixabay.com

Policja

Akcja TRZEŹWOŚĆ na drogach Kalisza - pijani kierowcy wpadli w ręce policji

2024-02-08 12:23

Przebadanych zostało 930 kierowców - wpadło dwóch. Policjanci z Kalisza na drogach naszego regionu prowadzili jednodniową akcję "trzeźwość". Złapali dwóch mężczyzn, którzy za kółko wsiedli po spożyciu.

Niestety - pomimo wielu apeli i kampanii ​wciąż za kółko wsiadają pijani kierowcy. Policjanci z Kalisza na drogach naszego regionu prowadzili jednodniową akcję "trzeźwość". I przebadali ponad 900 kierowców - i dwóch z nich zatrzymali, bo byli pijani. Pierwszego z nich policja złapała w Godzieszach Wielkich. 48-letni mieszkaniec Kalisza wydmuchał ponad pół promila. Drugi kierowca został zatrzymany po tym jak spowodował kolizję.

Drugim z nieodpowiedzialnych kierowców okazał się 37-latek kierujący citroenem. Mężczyzna doprowadził do zderzenia z jadącą przed nim skodą, za kierownicą której siedział 25-letni mężczyzna. Skoda w wyniku tego zdarzenia dachowała na poboczu drogi. Na szczęście w tym przypadku nie doszło do tragedii i nikt z uczestników kolizji nie doznał poważniejszych obrażeń. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad dwa promile alkoholu w organizmie 37-letniego sprawcy kolizji - informuje policja w Kaliszu.

Obaj nietrzeźwi kierowcy stracili prawo jazdy. O tym na jak długo zadecyduje sąd.

Sonda
Popierasz legalizację marihuany?