88-letni kaliszanin padł ofiarą oszustki

i

Autor: mraj zdj. archiwalne

SPRAWA KRYMINALNA

88-letni kaliszanin padł ofiarą oszustki

2023-07-12 17:44

Były już metody na wnuczka, na policjanta, a teraz na mieszkanie. Oszuści nie śpią i wymyślają kolejne sposoby wyłudzania pieniędzy. Przekonał się o tym 88-letni kaliszanin, który dał się oszukać.

Do stojącego przed blokiem seniora podeszła kobieta, która powiedziała, że chce wynająć mieszkanie w tym samym budynku. 88-latek zgodził się, by kobieta poczekała w jego mieszkaniu na właściciela rzekomo wynajmowanego lokum. I tym sposobem stracił swoje oszczędności:

W pewnym momencie kobieta poprosiła 88-latka o rozmienienie pieniędzy. Życzliwy senior w obecności nieznajomej wyciągnął schowaną gotówkę i rozmienił banknot na mniejsze nominały. W ten sposób oszustka zobaczyła, gdzie kaliszanin trzyma oszczędności. Gdy mężczyzna wyszedł z pokoju, kobieta wykorzystała okazję i okradła seniora - mówi  podkom. Anna Jaworska - Wojnicz, rzeczniczka kaliskich policjantów

Kaliszanin dopiero kilka dni później zorientował się, że padł ofiarą przestępstwa i o całym zdarzeniu powiadomił Policję. Funkcjonariusze cały czas apelują o rozwagę w kontaktach z nieznajomymi. 

Gwara policyjna. Czy dogadałbyś się z policją? Sprawdź!

Pytanie 1 z 14
"Czekolada" w slangu policyjnym to: