Żłobek

Żłobek w Opatówku oficjalnie otwarty - ZOBACZCIE jak wygląda nowy obiekt [GALERIA]

2024-05-29 16:55

Dziś (29.05) w Opatówku oficjalnie otwarto pierwszy żłobek gminny. Obiekt powstał przy istniejącej już szkole podstawowej, przedszkolu i hali sportowej. Żłobek od poniedziałku (03.06) zacznie przyjmować dzieci.

Żłobek w Opatówku ma trzy sale zabaw dla dzieci, sanitariaty tuż przy nich oraz nowoczesną kuchnię, gdzie na miejscu będą przygotowywane posiłki dla maluchów. Na zewnątrz na dzieci czeka także rozbudowany plac zabaw. Nabór do żłobka został przeprowadzony już w kwietniu. Opiekę tu znajdziecie 40 dzieci z terenu gminy. Wkrótce jednak liczba miejsc ma zostać zwiększona - mówi burmistrz Opatówka Sebastian Wardęcki. 

Jest to inwestycja, która była oczekiwana społecznie. Obiekt jest przeznaczony dla 40 dzieci, ale docelowo mamy możliwość zwiększenia ilości dzieci do 55 miejsc. Także w przyszłości będziemy chcieli poszerzyć tę naszą ofertę edukacyjną. Cieszymy się, bo to naprawdę oczekiwana inwestycja i mamy nadzieję, że będzie to miejsce tętnić życiem oraz będzie to miejsce bezpieczne, gdzie dzieci będą się doskonale rozwijać.

Prócz sal dla dzieci w żłobku powstała też nowoczesna kuchnia, a to - jak dodaje burmistrz Wardęcki wyróżnia placówkę na tle innych.

Ten żłobek wyróżnia doskonale wyposażona kuchnia. My posiłki będziemy przygotowywać na miejscu. Mamy tutaj Panią kucharkę, która będzie dostosowywać wyżywienie do konkretnych potrzeb dzieci, bo te potrzeby żywieniowe są różne, w różnym wieku. Cieszymy się, że będziemy oferować świeże, bardzo zdrowe wyżywienie przygotowywane we własnej kuchni.

Mamy kuchnię na bardzo wysokim poziomie. Potraw nie smażymy, a przygotowujemy bardzo zdrowe posiłku w piecu konwekcyjnym parowym, według najwyższych standardów - dodaje Joanna Kazior, dyrektor żłobka w Opatówku.

Inwestycja kosztowała ponad 5 mln zł. 4,5 mln zł pochodzi ze środków zewnętrznych - programów Maluch + i KPO. Gmina dołożyła z własnego budżetu 800 tys. zł. 

Sonda
Oddajesz dzieci do żłobka?