Zakończyła się kwalifikacja wojskowa w naszym regionie

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

KWALIFIKACJA WOJSKOWA

Zakończyła się kwalifikacja wojskowa w naszym regionie

2024-05-09 10:30

No i po kwalifikacji wojskowej w naszym regionie. W tym roku objęła ona osoby urodzone w 2005 roku. Stawili się prawie wszyscy.

Kwalifikacja wojskowa w naszym regionie rozpoczęła się na początku lutego, a zakończyła pod koniec kwietnia. Jak wynika z danych Wojskowego Centrum Rekrutacji w Kaliszu ponad 90% wezwanych stawiło się na kwalifikacje. Bardzo dużo osób otrzymało kategorię A.

Do kwalifikacji wojskowej z tego rocznika podstawowego wezwano prawie 3500 osób. Także jest to rocznik można powiedzieć duży. Z rocznika starszego, czyli załóżmy, jak ktoś miał być na kwalifikacji w zeszłym roku, a nie był lub parę lat wstecz było ponad 400 osób. Dodatkowo jeszcze ponad 200 kobiet zostało wezwanych na kwalifikacje. Także łącznie mamy nieco ponad 4 tysiące - mówi nam mjr Jakub Pojmański, szef Wydziału Rekrutacji i Promocji WCR w Kaliszu.

Najwięcej pracy miała komisja w Ostrowie Wielkopolskim, bo tutaj z rocznika podstawowego wezwanych zostało prawie 1000 osób. Wojskowe Centrum Rekrutacji w Kaliszu swoim zasięgiem działania obejmuje Kępno, Ostrzeszów, Krotoszyn, Ostrów, Kalisz, Pleszew, Jarocin.​

Quiz o PRL. Służba wojskowa

Pytanie 1 z 10
Uzupełnij: „Wojsko, wojsko, maszeruje wojsko”…