oszuści

i

Autor: pixabay

Oszustwo

Dzwonią i podają się za pracownika banku - oszuści znów działają w Kaliszu

2024-05-09 9:14

​Bądźcie czujni. Oszuści znów działają w naszym regionie. Tym razem podają się za pracownika banku. Próbowali oszukać mieszkańca Kalisza, ale mężczyzna nie dał się nabrać.

Oszuści znów aktywni.  Tym razem podają się za pracownika banku. Taki fałszywy konsultant zadzwonił do 58-letniego mieszkańca Kalisza informując go, że na koncie bankowym mężczyzny wykryto próbę nieautoryzowanej transakcji. 

Podczas rozmowy oszust próbował przekonać mężczyznę, aby zalogował się na swoim koncie i wykonywał jego dalsze instrukcje. Miało to zapobiec rzekomej próbie kradzieży środków z konta kaliszanina. Jednocześnie telefoniczny „konsultant” zapewniał, że cała sprawa zostanie zgłoszona na Policję, a procedura dotycząca tej kwestii została już uruchomiona przez bank. Kiedy właściciel rachunku bankowego odmówił wykonania polecenia, dzwoniący próbował podniesionym głosem wywrzeć na nim presję, aby zmienił decyzję, twierdząc że oszuści mają dostęp do konta i mogą ukraść wszystkie pieniądze zdeponowane na rachunku. Ostatecznie 58-latek nie dał się zmanipulować - informują policjanci z Kalisza.

Fałszywy pracownik banku wiedząc już, że nie uda mu się oszukać kaliszanina, rozłączył rozmowę. Sprawa została zgłoszona już policji.

Sonda
Czy Ty lub ktoś z Twojej rodziny padł kiedyś ofiarą oszustów?