fortepian

i

Autor: Magdalena Bartnik - Kancelaria Prezydenta Miasta/kalisz.pl

Zagrać na nim może każdy - na Rynku Głównym w Kaliszu stanął fortepian

2024-02-15 9:48

Instrument już jest - i każdy może na nim zagrać. Na Rynku Głównym w Kaliszu pojawiła się nowa atrakcja. Tuż przy Ratuszu ustawiony został fortepian. Instrument zostanie tam na stałe.

Fortepian na kaliskim Rynku zagości na stałe. Wczoraj (14.02) z okazji walentynek po raz pierwszy na zagrał na nim pianista Tomasz Ratajczak. A od dziś chętni mogą na nim grać od godziny 8 do 20stej - mówi Krystian Kinastowski, prezydent miasta.

Kalisz jest miastem fortepianów, miastem muzyki i dobrze by było, żeby tutaj w tym naszym salonie miasta ta muzyka rozbrzmiewała. Żeby każdy kto umie grać i chciałby zagrać, chciałby umilić nam czas, żeby miał po prostu taką możliwość.

Fortepian jest odporny na warunki atmosferyczne. Będzie także obserwowany przez miejski monitoring. To ma odstraszać wandali, dodaje prezydent.

Przy dzisiejszych możliwościach takich technologicznych to nie jest problem, żeby taki fortepian wykonać, w taki sposób by on rzeczywiście w różnych warunkach grał. tu o to jestem spokojny. Mam nadzieję, że nikt też nie będzie miał jakiś nieszczęśliwych pomysłów, by go niszczyć. No niestety na głupotę jeszcze nie wymyślono zabezpieczeń.

Instrument kosztował ponad 200 tys. zł

fortepian

i

Autor: kalisz.pl/ Magdalena Bartnik - Kancelaria Prezydenta Miasta