bobry

i

Autor: DS

przyroda

Kalisz. Bobry niszczą drzewa w Parku Miejskim. Robi się niebezpiezpiecznie?

2024-02-14 9:16

Kłopoty z bobrami w Kaliszu. Zwierzęta niszczą drzewa na brzegach Prosny w Parku Miejskim. Nadgryzione przez bobry drzewo może stanowić niebezpieczeństwo dla spacerujących. Dlatego miasto już zabezpieczyło siatką jedno z drzew. I przygląda się sytuacji, bo bobry się przeniosły i dewastują kolejne drzewa.

Bobry niszczą drzewa w zabytkowym Parku Miejskim w Kaliszu. A takie nadgryzione drzewo może być niebezpieczne dla człowieka spacerującego wzdłuż Prosny.

Miasto zabezpieczyło jedno z drzew i przygląda się sytuacji.

- To jest problem - przyznaje Paweł Bąkowski - naczelnik Wydziału Środowiska Urzędu Miasta Kalisza.

Faktycznie zauważmy, że coraz więcej bobrów mamy w okolicy, w zeszłym roku już odławialiśmy bobry w okolicach Rajskowa. W tym roku zabezpieczyliśmy na dzień dzisiejszy jedno drzewo, chociaż docierają do mnie informacje, że zaczynają także gryźć inne drzewa. Będziemy dalej reagować, będziemy zabezpieczać kolejne drzew. Ewentualnie jeżeli są to drzewa należące do Wód Polskich, bo nie wszystkie rosnące na terenie Kalisza drzewa należą do miasta, to będziemy prosić o reakcję. Kłopotem jest także to, że nie ma kim odławiać bobrów. Bo najbliższa taka firma-osoba jest na Mazurach.

W ubiegłym roku odłowiono całą rodzinę bobrów i przetransportowano w inne miejsce. Koszt to 10 tysięcy złotych.

Bobry są w Polsce prawnie chronione.

Quiz o stolicach województw. Do zdobycia 16 punktów

Pytanie 1 z 16
Jakie miasto jest stolicą województwa podlaskiego?