I Kaliska Wystawa Pojazdów Zabytkowych

i

Autor: Marta Rajewska

Za nami I Kaliska Wystawa Pojazdów Zabytkowych [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-09-28 0:30

To była prawdziwa gratka dla miłośników starych samochodów. Wczoraj (niedziela) na placu przy Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu odbyła się I Kaliska Wystawa Zabytkowych Pojazdów. Kapryśna pogoda nie wystraszyła kaliszan, którzy chętnie przybyli, by obejrzeć niespotykane pojazdy. Oprócz samochodów można było zobaczyć także motocykle.

I Kaliska Wystawa Pojazdów Zabytkowych przyciągnęła tłumy kaliszan. Na wystawie zaprezentowano ponad 70 pięknych klasyków.

To są takie auta jak mustangi, piękny cord model 810. Mamy mercedesy, auta z Francji, polskie fiaty 125p, 126p. Co najważniejsze mamy też polskie motocykle takie jak osy.

Mówi Grzegorz Tomaszewski, organizator wydarzenia.

Właściciele zabytkowych maszyn chętnie o nich opowiadali.

Pojemność jest bardzo duża blisko 7 litrów, prawie 6 metrów długości. Jeździmy nim od wiosny do późnej jesieni.

Mówi pani Danuta, właścicielka pontiaca.

To jest dodge charger z 1974 roku z silnikiem 7,2 litra. Pod maską ma 460 KM. Samochód sprowadziłem ze Stanów Zjednoczonych. Restaurowałem go od podstaw przez ponad 3 lata.

Mówi pan Krzysztof, właściciel pojazdu.

W trakcie wydarzenia odbyły się także licytacje dla 9-miesięcznej Sandry, która walczy z SMA. A na jej leczenie potrzeba ponad 10 milionów złotych.

Właśnie, żeby troszeczkę nakręcić i nagłośnić akcję był do wylicytowania rower jubilat 2. Rower został wylicytowany aż dwa razy.

Mówi Kamil Sobczyk z grupy Wigry Składaki Dobre Chłopaki.

I Kaliska Wystawa Zabytkowych Pojazdów