Akcja

Z kajaków posprzątali Prosnę - w wodzie pływały buty, opony czy folie

2024-05-20 9:59

Prosna posprzątana. W weekend odbyła się kolejna akcji sprzątania rzeki w naszym regionie. Uzbierało się kilkadziesiąt dużych worków odpadów. A w wodzie znaleźć można było praktycznie wszystko.

Butelki, opony, folie, buty - to wszystko pływało w Prośnie. W weekend w naszym regionie odbyła się kolejna akcja sprzątania rzeki Prosny z kajaków. 60 osób na 25 kajakach i 3 łódkach wypłynęło na odcinek rzeki między Giżycami, a Piwonicami. Uczestnicy akcji zebrali kilkadziesiąt worków śmieci. 

Pogoda zdecydowanie była po naszej stronie. Zebraliśmy kilkadziesiąt worków śmieci, były butelki, opony, folie a nawet miski i buty. I chociaż śmieci było bardzo dużo, to jednogłośnie stwierdzamy, że jakby mniej niż w poprzednich latach. Zatem mamy nadzieję, że naszym działaniem, zwracamy uwagę nie tylko na piękno naszej Prosny i uroki spędzania czasu na łonie przyrody, ale także na konieczność dbania o nią i nie zaśmiecania jej. Zebrane dziś śmieci to w zdecydowanej większości celowo pozostawione odpady przez turystów, rolników, wędkarzy - informuje powiat kaliski, który akcję organizował.

Akcja sprzątania rzeki Prosny ma na celu przede wszystkim zwrócenie uwagi na ekologię i ochronę środowiska, promocję turystycznych szlaków wodnych i rekreacji na świeżym powietrzu, promocję spływów kajakowych, a przy okazji stworzenie możliwości do obcowania z niepowtarzalną przyrodą.

Sonda
Brałeś/aś kiedyś udział w akcji sprzątania rzeki/parku/lasu?