MIODOBRANIE

XII Kaliskie Miodobranie za nami [ZDJĘCIA]

2023-09-04 20:37

To była bardzo słodka impreza. W niedzielę, 3 września na placu przy Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu odbyło się XII Kaliskie Miodobranie. Imprezą towarzyszącą był Piknik Organizacji Pozarządowych.

Podczas pikniku uczestnicy mieli okazję spróbować miodu i innych wyrobów pszczelarskich. To była także świetna okazja do tego, by pogłębić swoją wiedzę na temat pszczół. Na Kaliskim Miodobraniu pojawiło się ponad 70 wystawców. Natomiast na Pikniku Organizacji Pozarządowych pojawiło się ponad 30 wystawców.

W sumie gościliśmy ponad stu wystawców, licząc wystawców Kaliskiego Miodobrania oraz Pikniku Organizacji Pozarządowych. Nie ukrywam, że było to bardzo duże przedsięwzięcie, ale myślę, że chyba sobie poradziliśmy – mówi nam Aleksandra Nowacka, organizatorka Kaliskiego Miodobrania.

W planach jest już kolejna edycja miodobrania. Dodaje Aleksandra Nowacka.

Pozostaje mi tylko powiedzieć, że zapraszamy na kolejną edycję zarówno kaliskiego miodobrania, jak i pikniku NGO. Na razie trudno powiedzieć, czy znów będą to imprezy łączone i kiedy dokładnie uda nam się znów zorganizować takie wydarzenie, pewne jest jednak to, że będziemy kontynuować. Na brak zainteresowania na pewno nie możemy narzekać, tym bardziej że dopisała pogoda, więc tym chętniej ludzie przychodzili do kaliskiego parku.

Podczas imprezy odbyła się również akcja honorowego krwiodawstwa. Udało się zebrać blisko 16 litrów krwi.

Partnerem medialnym XII Kaliskiego Miodobrania było Radio Eska.

Quiz historyczny. Ile pamiętasz ze szkoły?

Pytanie 1 z 10
W którym roku odbył się chrzest Polski?