kaplica

i

Autor: DS

Broniszewice

Dominikanki postawiły kaplicę przy Domu Chłopaków. Ma służyć wszystkim

2023-09-04 11:16

Kaplica przy Domu Chłopaków w Broniszewicach pod Pleszewem poświęcona przez Prymasa Polski. Służyć ma wszystkim, nie tylko mieszkańcom placówki.

Świątynia powstała dzięki ofiarności wielu darczyńców. Ma być miejsce nie tylko dla chłopaków z Broniszewic, ale także dla wszystkich innych dzieci z niepełnosprawnościami. Patronem kaplicy jest Święta Rodzina - mówi siostra Eliza Myk.

Ogromna wdzięczność nasza dla wszystkich dobroczyńców, którzy nie wyśmiali tego pomysłu, tej potrzeby chłopaków, że oni kochają się modlić, że tu się czują bardzo dobrze. I nas wsparli i to jest niesamowite. Ale w trakcie powstawania tej świątyni, to co dla mnie jest cudowne, oprócz wystroju pięknego, takiego skromnego i przez to pięknego powstał taki zamysł od rodziców dzieci z niepełnosprawnościami wyrazili, że będzie to piękne miejsce właśnie dla nich, dla opiekunów i dzieci  niepełnosprawnością.

Kaplica jest w pełni przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, także dla tych leżących.

Świątynie konsekrował i uroczyście poświęcił Prymas Polski ks. abp Wojciech Polak.

kaplica

i

Autor: DS

Quiz. Seksbomby PRL

Pytanie 1 z 12
Była nazywana polską Brigitte Bardot. O kogo chodzi?
Źródło: Dominikanki postawiły kaplicę przy Domu Chłopaków. Ma służyć wszystkim
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE