Wybiorą najlepszych wielkopolskich rolników

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

KONKURS

Wybiorą najlepszych wielkopolskich rolników

2023-07-05 8:58

Zgłoszenia wpłynęły. Kapituła konkursowa „Wielkopolskiego Rolnika Roku” rozpoczęła prace w ramach 23. edycji konkursu. Ustalony został harmonogram prac i wizyt w zgłoszonych gospodarstwach. Do udziału w tegorocznej edycji konkursu zgłoszono ponad 60 gospodarstw.

Celem konkursu jest promocja najbardziej przedsiębiorczych wielkopolskich rolników, którzy dostosowują swój warsztat pracy do nowych realiów gospodarowania, wprowadzają w swoich gospodarstwach innowacyjne rozwiązania wspierające rozwój technologii, ochronę środowiska, odnawialne źródła energii i co najważniejsze zwiększają bezpieczeństwo pracy. Konkurs równocześnie promuje wysoką jakość produktów wytwarzanych przez wielkopolskie rolnictwo, które są konkurencyjne dla importowanych odpowiedników. 

W tym roku mamy rekordową liczbę zgłoszeń, bo aż 63 co bardzo cieszy. Rolnicy są z całej Wielkopolski. Jest różnorodna branża, w związku z tym konkurs robi się coraz bardziej ciekawy. Bardzo dziękuję tym, którzy zgłosili rolników w tym przede wszystkim burmistrzom, starostom, wójtom oraz członkom Wielkopolskiej Rady Rolniczej i współpracownikom z Departamentu Rolnictwa. Teraz rozpoczynają się wizytacje przez członków kapituły w terenie – mówi Krzysztof Grabowski, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego

W ciągu minionych dwudziestu dwóch edycji konkursu uczestniczyło w nim ponad 1200 rolników z całego województwa, a najważniejszą nagrodę – statuetkę Siewcy oraz tytuł Wielkopolskiego Rolnika Roku otrzymało łącznie 205 rolników z naszego regionu. Wyboru najlepszych rolników dokonuje, powołana przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego Kapituła Konkursu, która posługując się bardzo konkretnymi kryteriami, wizytuje zgłoszone do konkursu gospodarstwa, ocenia je i kwalifikuje do grupy nominowanych i laureatów. Następnie, na podstawie oceny i rekomendacji Kapituły, Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznaje nagrody i wyróżnienia w Konkursie.

Wielki quiz wiedzy wiejskiej - sprawdź czy nadajesz się na prawdziwego rolnika!

Pytanie 1 z 10
Na początek ziemniaki: Kiedy przypadają wykopki?
Ziemniaki