sąd

i

Autor: BŹ

Winny znieważenia strażków! Niewinny znęcania nad rodziną! Jest wyrok dla wójta Żelazkowa

2020-07-08 13:05

Grzywna za znieważenie strażaków. Uniewinnienie od znęcania się nad rodziną. Jest wyrok Sądu Rejonowego w Kaliszu w sprawie wójta ŻELAZKOWA, który odpowiadał m.in. za fizyczne i psychiczne znęcanie nad żoną i synem. Podczas pierwszej rozprawy w styczniu tego roku - Sylwiusz J. nie przyznał się do znęcania i odmówił składania wyjaśnień. Dziś w tym zakresie wójta uniewinniono. Wcześniej rodzina skorzystała ze swojego prawa i odmówiła składania zeznań.

A w takiej sytuacji nie można podczas procesu wykorzystać złożonych przez rodzinę zeznań przed policją czy prokuratorem.

W kwestii znieważenia strażaków, którzy interweniowali w domu wójta w styczniu 2019 - stego roku - sąd uznał winę oskarżonego i nałożył grzywnę w wysokości

9 600 złotych. Jednak całej kwoty wójt nie zapłaci bo sąd na poczet kary zaliczył mu ubiegłoroczny areszt. A to oznacza przeliczenie każdego dnia aresztu na stawkę dzienną grzywny.

(Sąd wymierzył karę 120 stawek dziennych, z czego stawka wyniosła 80 złotych, natomiast wójt przebywał w areszcie w ubiegłym roku- w styczniu, lutym i marcu - łącznie około 50 dni - art 63KK par 1,5 )


Wyrok, który zapadł przed kaliskim sądem w środę 8 lipca nie jest prawomocny.

I nie kończy spotkań wójta z wymiarem sprawiedliwości.

Bo czeka go kolejny proces - tym razem związany z czynną napaścią na policjanta, której wójt - zdaniem prokuratury - miał się dopuścić we wrześniu ubiegłego roku w Kaliszu.
Niedawno też okazało się, że - będąc pijanym- mężczyzna prowadził samochód, który wypadł z drogi i dachował.
Tę sprawę wyjaśnia kaliska policja.

Nowe atrakcje w Mini ZOO w Lesznie