Kościół

i

Autor: Canva Pro

Świat

Wierni w szoku. Duchowny wstawił do kościoła nalewaki do piwa

Wbrew pozorom, spożywanie alkoholu w kościele nie jest niczym dziwnym. Księża spożywają wino, jako krew Chrystusa. W jednym z brytyjskich kościołów ksiądz zamontował nalewaki do piwa, co oburzyło wielu parafian. Część zarzuciła mu wręcz profanację kościoła. Montaż nalewaków ma związek z lokalnym festiwalem kultury i sztuki. Ma też przyciągnąć nowych wiernych.

Alkohol w kościele w Wielkiej Brytanii

Świat obiegła informacja, że duchowny Nick Widdows z Kornwalii w Wielkiej Brytanii zamontował w kościele nalewaki do piwa. Lokalni mieszkańcy są oburzeni. - Fotografowanie się z kuflami w szatach liturgicznych jest po prostu nie do zniesienia - grzmiał w rozmowie z The Telegraph jeden z niezadowolonych wiernych.

Piwo w kościele to profanacja?

- Ludzie zawsze mają różne opinie, więc nigdy wszystkim nie dogodzisz. Chciałem tylko, aby ludzie przychodzili do nas i mieli pozytywne doświadczenia z pobytu w naszym kościele - tłumaczy gazecie Widdows. W okolicy rozpoczynał się lokalny festiwal muzyki i sztuki. Sam kościół zazwyczaj i tak świeci pustkami, według relacji brytyjskiego duchownego.

Alkohol w kościele

Z drugiej strony, alkohol w kościele to przecież nic nowego. Księża co mszę piją kieliszek wina, w imię przemienienia wina w krew Chrystusa. Msze potrafią być długie, więc takie piwo stanowiłoby formę relaksu. Z drugiej strony, Wielka Brytania jest jednym z państw z największym odsetkiem osób uzależnionych od alkoholu i takie propozycje nie zmniejszą spożycia napojów procentowych.

Czy w kościołach takich, jak ten przyjęłyby się automaty do piwa?

Ile kosztuje polskie piwo w Niemczech?