palma

i

Autor: pixabay

Święta

Wielkanoc w Kaliszu. Co będzie się działo?

2024-03-22 12:50

Wielkanoc już niedługo. I z okazji świąt miasto Kalisz zaplanowało różne atrakcje. Kaliszanie już w Niedzielę Palmową będą mogli wziąć udział w uroczystym przemarszu z palmami. A co w kolejnych dniach? Czytajcie dalej.

24 marca - w Niedzielę Palmową mieszkańcy Kalisza będą mogli wziąć udział w przemarszu z palami z udziałem orkiestry dętej i mażoretek. Pochód rozpocznie się o godzinie 12:00 sprzed kościoła św. Józefa i pójdzie w kierunku Głównego Rynku. Tu na scenie odbędzie się prezentacja kompozycji, a jury wybierze najpiękniejszą palmę. Na zakończenie zaplanowany jest koncert orkiestry dętej.  

Dzień później, bo 25 marca o godzinie 16:00 również na kaliskim rynku odbędzie się koncert zespołu ludowego i prezentacja zwyczajów i obrzędów wielkanocnych. Odbędzie się także próba pobicia rekordu na najdłuższy mazurek wielkanocny. Kaliszanie będą mogli sami go udekorować, a po wszystkim posmakować. 

W Wielką Sobotę, 30 marca na rynku miasto uruchomi koło młyńskie i karuzele dla najmłodszych. Atrakcje czynne będą od godziny 13:00. Dzieci będą mogły z niech korzystać do 21 kwietnia. 

W Niedzielę Wielkanocną natomiast, tradycyjnie już odbędzie się śniadanie wielkanocne na rynku, które wraz z miastem organizuje fundacja CHOPS. 

Sonda
Jaką wielkanocną potrawę lubisz najbardziej?