Poetycka wiosna zawitała do Kalisza!

i

Autor: mraj

KULTURA

Poetycka wiosna zawitała do Kalisza!

2024-03-21 14:30

Poetycka wiosna zawitała do Kalisza. I to dosłownie. W czwartek, 21 marca obchodzimy Światowy Dzień Poezji. Z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu przygotowała dla mieszkańców sporo atrakcji.

Przez niemal cały dzień otwarte będzie „okno na poezję” w Filii nr 1 przy ulicy Górnośląskiej. Bibliotekarze oraz ich goście będą wierszami zaczepiać przechodniów jednej z najruchliwszych ulic Kalisza.

Każdy może zaprezentować swój ulubiony wiersz, posłuchać rozmaitych wierszy, które my zaproponujemy. Chcemy, żeby poezja weszła w krwiobieg. Mamy nadzieję, że kaliszanie będą się zatrzymywać przy naszej witrynie – mówi Robert Kuciński, dyrektor asnykowej czytelni.

To jednak nie koniec atrakcji przygotowanych przez czytelnię.  W akcję zaangażowali się również studenci Studium Animatorów Kultury w Kaliszu, którzy w autobusach Kaliskich Linii Autobusowych czytali różne wiersze.

- Uwielbiam poezję. Świetna akcja. Pochwalam to bardzo. Jestem zachwycona.

- Super taka akcja. Na chwilę można oderwać się od rzeczywistości.

- Dobrze, żeby było to rozwijane. Uczniowie, żeby to doceniali

  - mówili pasażerowie

Ci, którym mało dziś poezji, mogą zajrzeć do Biblioteki Głównej przy ul. Legionów 66 na Poetic Disco. Najlepsze teksty do piosenek napisali przecież Asnyk, Tuwim, Szymborska, Grechuta czy Osiecka. Będzie można zatem potańczyć i pośpiewać przy dźwiękach z poetyckimi samplami aranżowanymi przez Martę Kościańską i Łukasza Jaskółę. Początek o 18.00.

Poetycka wiosna zawitała do Kalisza!

i

Autor: mraj

QUIZ. Te wiersze kułeś na blachę w szkole. Byłeś mistrzem recytacji? Rozpoznasz je po dwóch wersach?

Pytanie 1 z 10
Na początek coś prostego. "Gdzie bursztynowy świerzop, gryka jak śnieg biała, Gdzie panieńskim rumieńcem dzięcielina pała" to fragment: