Stosowną uchwałę przegłosowali kaliscy radni podczas ostatniej sesji.
Od samego początku zakładaliśmy, że w pierwszej kolejności uprawnieni do bezpłatnych przejazdów będą osoby zameldowane w Kaliszu, m.in. po to, aby te osoby, które nie są zameldowane w Kaliszu, a mogą to zrobić zameldowały się. W tym momencie po krótkim czasie obowiązywania tej uchwały wchodzi kolejna, która dopuszcza te osoby, które z różnego względu nie są w stanie zameldować się w Kaliszu, bo chociażby nie są właścicielami lokalu i nie mają zgody takiego właściciela na tymczasowy meldunek – wyjaśnia Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza.
Oprócz osób tymczasowo zameldowanych, Kaliską Kartę Mieszkańca będą mogły wyrobić również dzieci i opiekunowie z pieczy zastępczej, którzy mieszkają poza Kaliszem, ale podlegają pod kaliski MOPS. Przypomnijmy, że wcześniej projekty uchwał w tej sprawie składali kaliscy radni klubu Polska 2050. Pisaliśmy o tym m.in. TUTAJ
Bardzo się cieszymy, że w końcu dzieci i opiekunowie z pieczy zastępczej, które mieszkają poza Kaliszem, ale podlegają pod kaliski MOPS będą mogły korzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacyjnych, bo to ich po prostu wykluczało. Podobnie z osobami, które płacą podatek dochodowy w Kaliszu, a nie są zameldowane na pobyt stały. W pierwszej uchwale prezydent ich wykluczył. W lutym nie zgodził się na naszą poprawkę, a teraz to wraca. Bardzo dobrze, bo najważniejsze dla miasta jest to, żeby mieszkańcy odprowadzali tu podatki i to powinno być wyznacznikiem, że mamy to samo prawo – mówi Barbara Oliwiecka, radna z klubu Polska 2050.
Wnioski o wydanie Kaliskiej Karty Mieszkańca można składać w Biurze Obsługi KLA lub przez internet.
Polecany artykuł: