Czy będą zmiany w programie Kaliskiej Karty Mieszkańca?

i

Autor: Urząd Miasta Kalisza

SPOŁECZNE

Czy będą zmiany w programie Kaliskiej Karty Mieszkańca?

2023-09-21 12:54

Kaliska Karta Mieszkańca do poprawy. Tak uważają radni klubu Polska 2050, którzy zgłosili po raz kolejny poprawki do uchwały. Chodzi o to, by z kaliskiej karty mogły korzystać osoby zameldowane tymczasowo, rodziny zastępcze i dzieci przebywające w pieczy zastępczej, które podlegają pod kaliski MOPS.

Radni klubu Polska 2050 w Kaliszu chcą także, by z bezpłatnej komunikacji mogli korzystać uczniowie i studenci, którzy nie mieszkają w Kaliszu, ale tutaj uczęszczają do szkół.

Dla Polski 2050 priorytetem przy wprowadzaniu Kaliskiej Karty Mieszkańca było to, aby ograniczyć ruch samochodowy w naszym mieście. W momencie, kiedy studenci i uczniowie spoza Kalisza nie mają dojazdu autobusowego, to siłą rzeczy muszą dojeżdżać prywatnymi samochodami. I tak się teraz dzieje, nikt nie zauważył w Kaliszu zmniejszenia ruchu, miejsca parkingowe również są cały czas zajęte. W kontekście korków i braku miejsc parkingowych od września jest makabra. Dlatego proponujemy taki krok, żeby faktycznie Kalisz odciążyć – wyjaśnia Barbara Oliwiecka, radna klubu Polska 2050.

Radni w tej sprawie zgłosili już poprawki do uchwały. Przypomnijmy, na początku stycznia Krystian Kinastowski, włodarz Kalisza odrzucił taką możliwość. Argumentował to tym, że wprowadzenie karty mieszkańca miało zachęcić osoby do meldowania się w Kaliszu i płacenia tutaj podatków. Pisaliśmy o tym TUTAJ

Wzrost polskich aktorów

Pytanie 1 z 12
Ile wzrostu ma Wiktor Zborowski?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE